Klimatyzatory typu SPLIT to najczęściej stosowane urządzenia do indywidualnego schładzania pomieszczeń

Składają się z dwóch zasadniczych części – jednostki zewnętrznej i wewnętrznej połączonych miedzianymi rurami wypełnionymi czynnikiem chłodniczym. Rozdzielenie klimatyzatora od agregatu skraplającego wpływa na poprawę komfortu, gdyż głośniejsza jednostka zewnętrzna zlokalizowana jest poza schładzanym pomieszczeniem.

Klimatyzatory Split działają w technologii INVERTER. Polega ona na płynnej regulacji mocy urządzenia tak, aby utrzymywać temperaturę w pomieszczeniu na stałym, ustalonym poziomie. Większość znanych producentów wytwarza urządzenia w wersji chłodzącej i grzewczej (pompa ciepła) zapewniając nam komfort w pomieszczeniu we wszystkich porach roku. Urządzenia takie są energooszczędne – najczęściej spotykana jest klasa A++. Oznacza to, że pobór prądu jest naprawdę niski i nie trzeba się martwić o wysokie rachunki za prąd.

Klimatyzatory typu Split posiadają wiele funkcji. Coraz nowsze rozwiązania sprawiają, że wybór klimatyzacji nie jest prosty. Klimatyzacja obecnie może chłodzić, grzać, nawilżać i osuszać. Oczyszcza także powietrze w pomieszczeniu dzięki zastosowanym filtrom. Można nią sterować poprzez bezprzewodowy sterownik na podczerwień lub przewodowy sterownik ścienny, a także za pomocą aplikacji na różnych urządzeniach. Wiele klimatyzatorów ma funkcję sterowania przez Wi-Fi. Również poziom hałasu klimatyzacji jest niezwykle niski – są jednostki osiągające zaledwie 19 dB.

Klimatyzator to obecnie również element wystroju wnętrz. Nowoczesny design, wybór różnorodnych kolorów sprawia, że urządzenie staje się także ozdobą w salonie czy biurze. Urządzenia są estetyczne, pasują do różnych wnętrz.
Nasza firma przygotowując ofertę odpowiada na potrzeby klienta. Zawsze staramy się też dobrać kilka urządzeń do wyboru, by klient ostatecznie zdecydował, który klimatyzator będzie dla niego odpowiedni.