Firma Kalor oferuje montaż klimatyzacji w Krakowie i okolicach. Nasi monterzy mają specjalne uprawnienia F-Gaz, poświadczające wiedzę, a także umożliwiające pracę z systemami klimatyzacji. Wszystkie prace wykonywane są zgodnie ze sztuka budowlaną.

Montaż klimatyzacji w Krakowie z firmą Kalor

Wybierając klimatyzację dla danej przestrzeni, jednym z najważniejszych elementów jest jej montaż. Nie można wykonać tego samodzielnie, bowiem musi to być zrobione przez firmę, która posiada stosowne w tej kwestii uprawnienia. Aby bowiem rozwiązanie takie działało sprawnie i efektywnie, dostarczając użytkownikom tego, co najlepsze, montaż klimatyzacji w Krakowie musi być wykonany przez fachowców w tej branży.

Wychodząc więc dziś naprzeciw Państwa potrzebom, oczekiwaniom i wymaganiom, oferujemy profesjonalny montaż klimatyzacji na terenie Krakowa i okolic. Nasze wieloletnie doświadczenie na rynku, pozwala nam na realizację najbardziej nawet nietypowych prac. Zespół naszych fachowców posiada uprawnienia F – Gaz, jak również i ma fachową w zakresie klimatyzacji wiedzę, aby móc realizować dla Państwa różnego rodzaju przedsięwzięcia związane z systemami klimatyzacji.

Montaż klimatyzacji Kraków – rozwiązaniem dla każdego

Jeszcze do niedawna klimatyzacja stanowiła ekskluzywną formę wyposażenia obiektu. Mogły na nią pozwolić sobie drogie restauracje, hotele z kilkoma gwiazdkami i prywatne rezydencje. Dziś, z racji tego, iż nastąpiło ocieplenie klimatu, a ceny sprzętu i montażu klimatyzacji znacząco uległy obniżeniu, takie rozwiązanie jest dla każdego. W chwili obecnej, klimatyzatory znajdują się w podstawowym wyposażeniu biur, są one montowane w obiektach sportowych, w urzędach, sklepach czy też w domach i w mieszkaniach. Nie ogranicza nas tak naprawdę nic, aby można było takie rozwiązanie wykorzystać także i w swojej przestrzeni.

Nasza firma realizuje różnego rodzaju prace związane z montażem klimatyzacji w Krakowie. Świadczymy nasze usługi zarówno do klientów prywatnych, jak również firm i instytucji publicznych. Realizujemy zarówno małe zlecenia, jak również i duże projekty, które obejmują zastosowanie klimatyzacji w konkretnych przestrzeniach.

Wybór odpowiednich klimatyzatorów

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac montażowych, kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego klimatyzatora do konkretnej inwestycji. Dobierając sprzęt, ten powinien być stosownie dopasowany do konkretnego przedsięwzięcia, tak, aby spełniał on swoje zadania najlepiej, jak tylko to możliwe. Tylko bowiem w ten sposób, będzie on w pełni wydajny, a także i bezpieczny dla samych użytkowników sprzętu.

Wybierając naszą firmę Kalor z Krakowa, oferujemy profesjonalne podejście do tematu montażu klimatyzacji. W zespole naszych pracowników posiadamy fachowców, z pomocą których dobrany zostanie stosowny klimatyzator i odpowiednie dla niego rozwiązania. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wykonane prace zostały zrobione na najwyższym poziomie i z pełnym zadowoleniem absolutnie wszystkich naszych klientów.

W jaki sposób działa klimatyzator?

W klimatyzacji nadrzędnym elementem jest klimatyzator, który to pozwala zapewnić użytkownikom jak najlepsze warunki termiczne w danej przestrzeni, tak, aby zyskać komfort i przyjemność przebywania w danym miejscu, co jest szczególnie cenne w okresie letnim. Odpowiedni klimatyzator, a także profesjonalny montaż klimatyzacji to elementy priorytetowe, aby móc stosownie do inwestycji wykonać konkretne działania.

I tak, oferta naszych produktów jest niezwykle bogata i różnorodna. W sposób szczególny polecamy klimatyzatory ścienne typu split i multisplit, ale zdecydować można się także na klimatyzatory kasetonowe, konsolowe czy kanałowe. W każdym przypadku wsłuchujemy się w potrzeby naszych odbiorców i zawsze dopasowujemy sprzęt do jego oczekiwań, ale i możliwości danego budynku. Montaż klimatyzacji ma za zadanie chłodzić powietrze latem, ale również ogrzewać je zimą. Każdy klimatyzator składa się z parownika, sprężarki, a także zaworu rozprężnego oraz skraplacza. Wewnątrz budynku montowany jest parownik, którego zadaniem jest jest pobieranie ciepła. Pomiędzy nim, a skraplaczem znajduje się sprężarka, która jest odpowiedzialna za zamianę niskociśnieniowego czynnika w wysokociśnieniowy gazowy czynnik. W całym tym działaniu zawór obniża ciśnienie, a skraplacz oddaje ciepło do otoczenia.

Dopasowanie klimatyzacji do konkretnej przestrzeni?

Przed rozpoczęciem montażu klimatyzacji, ważne jest dobranie klimatyzatora do konkretnej kubatury pomieszczenia. Jak to więc obliczyć? Zakłada się, że 10 metrów kwadratowych powierzchni równe jest 1 kW mocy chłodzenia. Standardowa wysokość pomieszczenia wynosi 2,5 metra. W takim przypadku powierzchnię pomieszczenia należy pomnożyć razy 100, aby uzyskać odpowiednią moc chłodniczą. W przypadku zaś, gdy ta wysokość nie jest standardowa, wówczas należy kubaturę pomieszczenia w metrach sześciennych, pomnożyć przez 40, aby także otrzymać odpowiednią moc chłodniczą. Ponadto, należy przy tym wziąć pod uwagę i kilka innych, bardzo istotnych elementów, w tym rodzaj izolacji termicznej jaka jest zastosowana w budynku, ilość wpadającego do wnętrza promieniowania słonecznego czy też wielkość i liczbę okien. Ważne jest także usytuowanie pomieszczeń, ilość urządzeń, które są dodatkowym źródłem ciepła czy ilości osób, która w takiej przestrzeni przebywa. Tylko bowiem w ten sposób można dobrać odpowiedni sprzęt i zagwarantować właścicielowi obiektu odpowiedni montaż klimatyzacji w Krakowie i w okolicach, jaki oferuje nasza firma.

Montaż klimatyzacji w Krakowie zgodny z przepisami

Wykonując dla Państwa montaż klimatyzacji, zapewniamy najwyższą jakość świadczonych przez nas usług. Nasze działania opieramy i na fachowej wiedzy oraz doświadczeniu, ale także na podstawowych przepisach prawnych, które regulują te działania. Wszelkie nasze prace opieramy na tak zwanej ustawie f – gazowej – Ustawa z dnia 15 maja 2015 roku o substancjach zubożających warstwę ozonową i o fluorowanych gazach cieplarnianych. Przeprowadzając więc dla Państwa montaż klimatyzacji na terenie Krakowa w konkretnych obiektach, stawiamy na profesjonalizm na najwyższym poziomie. Każdy montaż wymaga między innymi karty urządzenia, wpisu w CRO, a także uprawnień instalatora, przeprowadzenia kontroli szczelności i szybkiej naprawy wszelkiego rodzaju usterek. To wszystko możemy Państwu zapewnić.