Firma Kalor od lat zajmuje się montażem systemów wentylacji, zarówno mniej jak i bardziej złożonych. Nasza doświadczona ekipa monterska wykona dla Państwa montaż instalacji na najwyższym poziomie.

Jak dobrać odpowiednią wentylację

Wentylacja jest niezbędnym elementem wypełnienia przestrzeni użytkowej. Bez niej, przebywanie w budynku byłoby po prostu niemożliwe. Dlaczego jest tak istotna? Bowiem to właśnie ona pozwala wymieniać zużyte i zanieczyszczone powietrze na świeże, jakie jest niezbędne do prawidłowego oddychania, a więc i tym samym do poprawnej pracy układu oddechowego. W przypadku budowy obiektów, zdecydować można się na różnego rodzaju wentylacje, w tym na naturalną, grawitacyjną, na mechaniczną, jak również i hybrydową. W zależności od rodzaju budynku, ale również ilości przebywających w nim osób czy samego jego przeznaczenia, odpowiedni jej rodzaj spełnia swoje zadania.

Nasza firma KALOR ma Państwu do zaoferowania najwyższej jakości usługi, które związane są z montażem wentylacji w Krakowie i w okolicach. W zależności od specyfikacji budynku, ale również potrzeb i oczekiwań właścicieli, dobieramy odpowiedni rodzaj wentylacji do obiektu tak, aby spełnił on swoje zadania i role.

Wentylacja naturalna jest najbardziej prymitywna i występuje ona po prostu w formie przeciągu. Nie sprawdza się jednak w swojej roli tak, jak powinna. Wentylacja grawitacyjna, wykorzystuje zjawisko różnicy ciśnień, jaka występuje pomiędzy przestrzenią wentylowaną, a ujściem kanału wentylacyjnego do atmosfery. W tym przypadku niezbędne są w pomieszczeniach kratki wentylacyjne i odpowiednio wykonane nawiewy. Bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami jest z kolei wentylacja mechaniczna oraz hybrydowa. Pierwsza, aby doprowadzać do wymiany powietrza, musi być sterowana i tutaj kluczowe znaczenie odgrywają wentylatory. Oferując Państwu montaż wentylacji w Krakowie i w okolicach, zapewniamy dostarczenie najwyższej jakości wentylatorów, z profesjonalnym ich zamontowaniem w danej przestrzeni tak, aby mogły one spełnić swoje zadania i role. A czym jest wentylacja hybrydowa? Łączy ona wentylację grawitacyjną i mechaniczną w jedną całość. Wykorzystuje się tutaj specjalne nasady hybrydowe na kominie, które to wykorzystują siłę wiatru.

Dlaczego warto się zdecydować na wentylację?

Nie ma wątpliwości, iż montaż wentylacji, to jak najbardziej doskonały wybór dla wszystkich właścicieli różnego rodzaju budynków. Korzyści bowiem wynikających z obecności poprawnie działającego, sprawnego systemu jest naprawdę bardzo dużo. Największą zaletą jest z pewnością to, że dobra wentylacja zapewnia najwyższej jakości powietrze, co wpływa na komfort i jakość naszego życia oraz codziennego samopoczucia. Taka wentylacja gwarantuje odzysk powietrza, wpływa znacząco na koszty utrzymania budynku, a dokładniej na oszczędność pieniędzy. Dobra jakość powietrza zapewnia odpowiedni mikroklimat. Takie powietrze jest świeże, jest odpowiednio oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń, a ponadto również i pozbawione nieprzyjemnych zapachów. Jeśli więc interesuje Państwa doskonałej jakości montaż wentylacji w Krakowie i w okolicach, to jak najbardziej zapraszamy Państwa do wyboru właśnie naszej firmy KALOR, która jesteśmy przekonani, sprosta Państwa potrzebom, oczekiwaniom i wymaganiom.

Gdzie montujemy

Oferowany przez nas montaż wentylacji w Krakowie i w okolicach, realizujemy na różnego rodzaju obiektach. Działamy i w przypadku przestrzeni mieszkalnych, biurowych czy sklepowych. Wentylacje wykonujemy i w placówkach medycznych, w przestrzeniach szkolnych i wszędzie tam, gdzie kluczowe znaczenie odgrywa troska o jakość wdychanego powietrza.

Kalor – zaufaj specjalistom

Jesteśmy specjalistami w zakresie klimatyzacji i wentylacji, dlatego też powierzając nam te właśnie zadania na terenie Krakowa i okolic, jesteśmy w pełni do Państwa dyspozycji. Podchodzimy indywidualnie do każdego zlecenia, dzięki czemu robimy wszystko, aby każdy obiekt miał zapewnioną jak najlepszą dla niego wentylację, wpływającą i na sam budynek i na komfort życia oraz zdrowie osób, które w nim właśnie przebywają. Dla nas nie ma zleceń, których nie bylibyśmy w stanie się podjąć. Posiadamy urządzenia, wiedzę, doświadczenie i stosowne kwalifikacje, aby w każdym przypadku móc zaoferować to, co najlepsze.

Zadzwoń już dziś

Jeśli chcą postawić Państwo na najwyższej jakości wentylację, to jak najbardziej zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Jesteśmy tutaj dla Państwa i dołożymy wszelkich starań, aby móc zagwarantować Państwu najwyższą jakość usług i pełne zadowolenie, jeśli w grę wchodzi dopasowanie i montaż wentylacji w Państwa przestrzeniach.