Pompy ciepła to idealne rozwiązanie dla ogrzewania domów. Wymogi ekologiczne i zmiany w prawie, wymuszą na społeczeństwie rezygnację z paliw kopalnianych i znalezienie odpowiednich alternatyw. Należą do nich właśnie pompy ciepła wykorzystujące energie odnawialną.

Pompy składają się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, dodatkowo mogą mieć zbiornik wody użytkowej. Pompy dostosowywane są do potrzeb i możliwości budynku, w którym mają funkcjonować. Nasi projektanci dobiorą Państwu najbardziej optymalne urządzenia.

Zapraszamy do kontaktu.

Pompy ciepła w Krakowie – rodzaje

Jest to ekologiczny sposób ogrzewania naszych domów, które same nie wytwarzają energii, tylko pobierają ją z otoczenia. Na rynku jest kilka wariantów tych urządzeń.

Pompy ciepła występują w dwóch wariantach: split i monoblok. Split podobnie jak w klimatyzacji składa się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, natomiast monoblok to jednostka zawierająca skraplacz i parownik w jednym urządzeniu montowanym na zewnątrz.

Można je także podzielić ze względu na źródło pobierania energii:

  • grunt
  • woda
  • powietrze

Pompy gruntowe wykorzystują ciepło z ziemi. Jednakże koszty odwiertów w gruncie nie należą do najmniejszych. Trzeba mieć także grunt na którym te odwierty można zrobić. Pompy wykorzystujące energię z wody usytuowane mogą być na działkach na których występują podziemne cieki wodne na tyle duże, by mogły być źródłem ciepła.

Pompy powietrzne pobierają ciepło z otoczenia. Nie ingerują one w otoczenie domu – pompa jest montowana podobnie jak klimatyzator. Pomimo częstych zmian temperatur, pompa ciepła jest w stanie pobierać ciepło nawet w ujemnych temperaturach. Jest ona także tańsza od poprzednich, dlatego z roku na rok zyskuje na popularności.

Zastosowanie pomp ciepła

Wykorzystanie pomp ciepła z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Ludzie wybierają takie rozwiązania, bowiem niosą one za sobą szereg niezwykle dużych korzyści. Ich wykorzystanie opiera się na trzech zasadniczych kwestiach, które w sposób szczególny brane są pod uwagę – ekonomia, ekologia i komfort. Czy można więc zainwestować w coś lepszego?

Nasza firma Kalor wychodzi więc dziś Państwu naprzeciw, oferując montaż pomp ciepła w Krakowie i w okolicach. Zapewniamy najwyższą jakość naszych usług, krótkie terminy realizacji zleceń, jak również i bardzo atrakcyjne, konkurencyjne stawki. Wchodząc z nami we współpracę, zapewnione mają Państwo wykonanie zadania zgodnie z ustalonymi przed realizacją pracy założeniami. Najlepsze pompy ciepła w Krakowie dla klientów indywidualnych, jak również i biznesowych. Wybór naszej firmy – to gwarancja pełnego zadowolenia i satysfakcji z podjętej współpracy.

Jakie są zalety pomp ciepła?

Korzyści wynikających z zastosowania pomp ciepła jest bardzo dużo, stąd też z roku na rok tak bardzo zwiększa się zainteresowanie nimi i to właśnie one wybierane są, jako doskonały wybór w kwestii odnawialnych źródeł energii. Co więc przemawia za tym, by właśnie na nie postawić?

Podstawową zaletą jest to, że każda pompa ciepła to urządzenie, które korzysta z OZE, a więc wspomnianych odnawialnych źródeł energii i jest ono dzięki temu wspierane przez Unię Europejską. W ten więc sposób osoby decydujące się na taką inwestycję, mogą liczyć na dofinansowanie z funduszy unijnych. Kolejną ważną kwestią jest aspekt ekologiczny. Takie pompy ciepła obniżają bowiem znacząco emisję dwutlenku węgla nawet o 20%, w porównaniu z kotłami gazowymi. Co istotne i ważne w kwestii ochrony środowiska to fakt, iż właśnie taka inwestycja nie emituje szkodliwych spalin, a do tego zapewnia wielokrotną redukcję emisji gazów cieplarnianych. Nie można zapomnieć także o tym, iż w bardzo dużej mierze wykorzystuje ona energię odnawialną. Montaż pomp ciepła w Krakowie, który Państwu oferujemy, to przyszłość w kwestii ogrzewania budynków. Dzięki zaawansowanym technologiom i pracy nad tymi urządzeniami, być może już niedługo możliwe będzie 100% pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, przy całkowitej idącej z tym w parze redukcji emisji dwutlenku węgla. I co ważne, pompy ciepła to wysoka klasa energetyczna, zarówno w kwestii ogrzewania budynku, jak również i podgrzewania wody. Taka inwestycja stanowi więc doskonały wybór dla wszystkich tych użytkowników, którym zależy na jakości i efektywności wartej wydanych na taką inwestycję pieniędzy.

Jakie zadania spełniają pompy ciepła w budynku?

Zastosowanie pomp ciepła ma przede wszystkim za zadanie zapewnić komfort termiczny w pomieszczeniach, przy zapewnieniu niższych kosztów eksploatacji, w porównaniu z kotłami gazowymi. Co ciekawe, mogą one nie tylko ogrzewać, ale także i chłodzić wnętrza, wykorzystując tak zwane chłodzenie pasywne. Można wykorzystać do nich tradycyjne grzejniki lub ogrzewanie podłogowe, by to spełniło swoje zadania w 100% i zagwarantowało najlepszy komfort cieplny. Dzięki nim, wartość budynku jest zdecydowanie wyższa, dzięki czemu przy sprzedaży domu można liczyć na zdecydowanie większą sumę. W porównaniu z kotłami, montaż pomp ciepła w Krakowie i w okolicach jest dużo tańszy, bowiem nie ma tutaj potrzeby robienia komina czy instalacji na przykład gazowej. Nie trzeba też wygospodarować dodatkowego pomieszczenia na kotłownię i magazyn na opał. Kupując pompę ciepła, już po kilku latach eksploatacji, zwracają się koszty zakupu, jak również i montażu pompy ciepła. Są one proste w obsłudze, nie wymagają dużych kosztów związanych z serwisem czy przeglądem, a do tego doskonale się łączą z bardzo popularną w ostatnim czasie instalacją fotowoltaiczną. I co istotne, są w pełni bezpieczne, ciche w swoim działaniu i niezawodne na długie lata ich wykorzystania.

Pompy ciepła najlepszą alternatywą dla tradycyjnego ogrzewania

Nowoczesne budownictwo wykorzystuje dziś zupełnie inne technologie ogrzewania budynków, niż te, które tworzone były jeszcze kilkanaście lat temu. W chwili obecnej pompy ciepła to najlepsza alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania, szczególne opałowego i gazowego, co jest związane ze zdecydowanie niższymi kosztami poniesionymi za ogrzewanie budynku. To rozwiązanie sprawdza się zarówno w budynkach nowo powstałych, jak również i modernizowanych, w których to właścicielom zależy na innowacyjnych rozwiązaniach zapewniających oszczędność kosztów i troskę o środowisko. Czy jest to opcja dla wszystkich? Można ją zastosować w większości budynków, jednak najlepiej sprawdza się ona w domach energooszczędnych, gdzie zapotrzebowanie na ciepło nie jest znaczne. W nich bowiem i uzyska się pożądaną temperaturę, która zapewni komfort termiczny i zdecydowanie niższe rachunki za ogrzewanie.

Współpraca z Kalor na najwyższym poziomie

Jesteśmy przekonani o tym, iż każdy z Państwa, kto zdecyduje się na współpracę z naszą firmą, będzie w pełni zadowolony i usatysfakcjonowany z podjętej z nami współpracy. Montaż pomp ciepła wpływa znacząco nie tylko na sam budynek, ale również na dobre samopoczucie mieszkańców, na lepszą jakość powietrza i na większe oszczędności w portfelu. Jeśli więc na tym właśnie Państwu zależy, jesteśmy w pełni do Waszej dyspozycji. Odpowiemy na wszelkie nurtujące Państwa pytania, doradzimy w kwestii wyboru konkretnej inwestycji, a do tego zaproponujemy najbardziej korzystne rozwiązania, które w pełni Państwa zadowolą i usatysfakcjonują. Zawsze staramy się być najlepsi i dążymy do tego, by dać klientowi najkorzystniejsze z możliwych rozwiązań. Każde zlecenie realizujemy indywidualnie, w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie. Jeśli więc inwestycja w pompy ciepła w Krakowie i w okolicach, to właśnie za naszym pośrednictwem.