Rekuperacja Kraków – Kompleksowe rozwiązania

Prawidłowa wentylacja budynku odgrywa niezwykle duże znaczenie, zarówno dla samej kondycji obiektu, jak również i dla samopoczucia jego użytkowników. Coraz więcej nowoczesnych nieruchomości, decyduje się na nowoczesne formy wentylacji. Dzięki nim bowiem można uchronić budynek przed zagrzybieniem, a domownikom zagwarantować dobry sen, doskonałe samopoczucie, prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli wentylacja nie jest odpowiednia, w pomieszczeniach zwiększa się zawartość dwutlenku węgla, ale i dochodzi do rozwoju bakterii, wirusów i różnego rodzaju alergenów. Rekuperacja to najlepszy sposób na to, by zapewnić obiektowi doskonałą wentylację, a więc najwyższej jakości czyste powietrze, jakim domownicy mogą oddychać.

Nasza firma wychodzi Państwu naprzeciw, oferując najwyższej jakości rekuperatory w Krakowie. Świadczymy nasze usługi kompleksowo, tworząc projekt, dobierając konkretny rekuperator, a następnie zajmując się całością prac. Dzięki fachowej wiedzy, doświadczeniu i pracy z doskonałymi urządzeniami, z pewnością przeprowadzona przez nas rekuperacja w domu jednorodzinnym sprosta oczekiwaniom i potrzebom najbardziej nawet wymagających klientów. Taka forma wentylacji stanowi najbardziej energooszczędny sposób na to, by w pomieszczeniach zapanowała najwyższa jakość świeżego powietrza.

Czym właściwie jest rekuperacja?

Choć pojęcie to pojawia się coraz częściej, wielu ludzi nie zna jego znaczenia lub też nie wie, jak taka rekuperacja w domu jednorodzinnym działa. Najprościej odpowiedzieć, iż jest to prawidłowa wentylacja budynku, która to stanowi zdecydowanie lepszą formę, niż tradycyjna wentylacja grawitacyjna. W tym działaniu najważniejszy jest proces odzyskania energii z zanieczyszczonego powietrza, przy wykorzystaniu rekuperatora. Wybierając taką formę wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, można w pełni cieszyć się świeżym powietrzem, które to filtrowane jest z zewnątrz, przy jednoczesnym usunięciu powietrza z nadmiarem dwutlenku węgla z wewnątrz. Fenomenem dla takiej inwestycji jest to, że czyste powietrze ma się w domu przez cały rok, bez potrzeby wietrzenia okien.

Jakie są różnice między wentylacją mechaniczną a grawitacyjną?

Każdy z rodzajów wentylacji, ma za zadanie w odpowiedni sposób wentylować powietrze tak, aby dostarczać to czyste, a pozbywać się tego ,,zużytego”. Tradycyjna forma wentylacji, czyli grawitacyjna z wykorzystaniem kratek wentylacyjnych nie spełnia swoich zadań tak, jak powinna, stąd też alternatywą dla niej jest rekuperacja, czyli mechaniczna wentylacja. Jakie są zasadnicze różnice w kwestii zastosowania tych dwóch, jakże różnych w swoim działaniu rozwiązań?

W tradycyjnej wentylacji ciepło ucieka przez komin, co powoduje nawet do 60% strat ciepła dla danego budynku, coz kolei znacząco wpływa na zwiększone opłaty za ogrzewanie. Takie powietrze nie jest filtrowane, a więc tym samym nie jest ono oczyszczane, dlatego też znajduje się w nim zbyt wysoka ilość dwutlenku węgla. To z kolei powoduje bóle głowy, osłabienie i chroniczne zmęczenie organizmu. Aby pomieszczenie przewietrzyć, konieczne jest otwarcie okna.

Nie działa ona w ogóle latem i wiosną. W domu, w którym zastosowana jest tradycyjna wentylacja grawitacyjna, niszczy się także sam budynek. Zimą, gdy jest on ogrzewany, działa niczym termos, a więc w środku jest gorąco, ale parno i duszno, a powietrze pełne jest dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń. Jeśli w grę wchodzi rekuperacja w domu jednorodzinnym w Krakowie, którą Państwu proponujemy, ta działa na zasadzie odzysku ciepła. W takich budynkach oddycha się zawsze świeżym powietrzem, które ma niski poziom dwutlenku węgla, które pozbawione jest bakterii, wirusów, grzybów, a także wszelkich alergenów. Rekuperator pozwala dostarczać świeże powietrze, bez strat energetycznych. Nie trzeba nawet otwierać okien, aby we wnętrzu budynku było zawsze świeże powietrze. Szukając więc sposobu na prawidłową, jak najlepszą wentylację, z pewnością rekuperatory w Krakowie to doskonała inwestycja absolutnie dla każdego obiektu, w tym przede wszystkim dla domu jednorodzinnego.

Jeśli pragną Państwo postawić na zawsze czyste powietrze z odzyskiem ciepła i niższym zapotrzebowaniem budynku na ciepło, a do tego z możliwością oszczędzania pieniędzy na ogrzewanie, na pewno rekuperacja w Krakowie, jaką mamy Państwu do zaoferowania, stanowi najlepszy z możliwych wybór absolutnie dla każdej inwestycji.