Firma Kalor oferuje serwis klimatyzacji w Krakowie i okolicach. Nasi monterzy mają specjalne uprawnienia F-Gaz, poświadczające wiedzę, a także umożliwiające pracę z systemami klimatyzacji.

Kiedy Twoja klimatyzacja wymaga serwisu?

Obecność klimatyzacji w pomieszczeniach staje się dziś normą. Zapewnienie sobie bowiem odpowiednich warunków w pracy czy w domu, ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia, dla zdrowia, dla szybkości i jakości wykonywanej pracy, dla komfortu snu. Klimatyzacja jest szczególnie doceniana w okresie letnim, gdzie upał na zewnątrz wpływa również i na temperaturę wewnątrz pomieszczeń. Inwestycja w klimatyzację, to jak najbardziej doskonały wybór dla każdego, w tym i na potrzeby klientów indywidualnych i klientów instytucjonalnych.

Istotne jednak znaczenie ma to, iż oprócz montażu dobrze dopasowanej klimatyzacji, kluczowe znaczenie odgrywają także i takie działania, jak: czyszczenie klimatyzacji, serwis klimatyzacji, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek awarii czy nieprawidłowości w zakresie poprawnego działania sprzętu, także i naprawy klimatyzacji.

I tutaj z pomocą przychodzi Państwu nasza firma, która zajmuje się kompleksowo całością wykonanych prac. Świadczymy pełen pakiet działań, w tym właśnie i serwis klimatyzacji w Krakowie, tak, aby wybrana przez Państwa instalacja i urządzenie działało jak najbardziej poprawnie, bez jakichkolwiek usterek i w konsekwencji idących za tym wysokich kosztów. Regularny serwis klimatyzacji jest niezbędny, zgodnie z obowiązującymi przepisami i konieczny, aby taka inwestycja działała poprawnie przez długie lata, spełniając potrzeby, oczekiwania i wymagania swoich właścicieli.

Najczęstsze przyczyny awarii klimatyzacji domowej

Klimatyzatory są tylko urządzeniami i tak, jak wszystkie nowoczesne instalacje technologiczne, mogą ulec awarii, stanowiąc zagrożenie zarówno dla zdrowia, jak również i dla samego samopoczucia. Jakie są najczęściej pojawiające się awarie klimatyzacji? Kiedy niezbędna jest naprawa klimatyzacji? Jak często wykonywać czyszczenie klimatyzacji domowej, biurowej czy każdej innej? Co sprawia, że dana instalacja nie działa tak, jak powinna?

Jednym z najczęściej występujących problemów jest nieodpowiednie jej zainstalowanie. Jeśli jednostka zewnętrzna znajduje się w nasłonecznionym miejscu, jednocześnie wpływa to na mniejszą efektywność pracy takiego urządzenia. A co w przypadku, gdy nie chce się ona włączyć? Problemem mogą być bezpieczniki, rozładowana bateria w pilocie, kody błędów danej jednostki czy też błąd w kodzie pilota, nieodpowiednio zgrany z kodem jednostki urządzenia.

Jeśli chodzi o naprawy klimatyzacji w Krakowie, które wykonuje nasza firma, mogą mieć one różną przyczynę. Najczęściej występującą jest zabrudzony filtr, który to ma ogromne znaczenie dla samej wydajności pracy klimatyzatora. Hamuje on bowiem przepływ powietrza przez chłodnice. Tak istotną więc rolę odgrywa regularne czyszczenie klimatyzacji, dzięki któremu do tego zabrudzenia filtra się nie dopuszcza. Poprzez niezbędny serwis klimatyzacji w Krakowie, do którego zobowiązany jest każdy właściciel klimatyzacji, można dokładnie sprawdzić czystość filtra, tym samym nie dopuszczając do jego niesprawnego działania.

Co jeszcze? Może zdarzyć się tak, że z klimatyzatora kapie woda. Taka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy odpływ zebranych skroplin nie jest drożny, wówczas woda zbiera się w tacy ociekowej i kiedy jej pojemność jest zbyt duża, przelewa się. Kolejnym, często występującym problemem są nieprzyjemne zapachy, które z takich właśnie urządzeń się wydobywają. Jest to spowodowane najczęściej zbyt rzadkim czyszczeniem klimatyzacji. Jeśli bowiem nie robi się tego regularnie, rozwijają się bakterie, pleśń i grzyby, bowiem one właśnie najbardziej lubią środowisko wilgotne. Najlepiej jest przeprowadzać czyszczenie klimatyzacji w Krakowie i w okolicach przez naszą firmę, średnio dwa razy do roku.

Kalor – specjaliści od naprawy klimatyzacji

Jesteśmy firmą o wieloletniej tradycji, która w swoich szeregach zatrudnia najlepszych specjalistów w zakresie zarówno montażu, jak również naprawy, czyszczenia i serwisu klimatyzacji w Krakowie i w okolicach. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby być w pełni do dyspozycji naszych klientów i oferować im wszystko to, co najlepsze i najbardziej sprawdzone. KALOR to ludzie, dzięki którym jakość naszych usług może być świadczona na najwyższym poziomie i z pełnym zadowoleniem naszych odbiorców. Bazujemy na najlepszych urządzeniach, posiadamy specjalistyczny sprzęt, a do tego zapewniamy krótkie terminy realizacji usług i bardzo atrakcyjne ceny. Jeśli więc interesuje Państwa szybka naprawa klimatyzacji w Krakowie, jeśli chcą przeprowadzić Państwo konieczny serwis klimatyzacji lub jej przegląd, to jak najbardziej zapraszamy bardzo serdecznie do współpracy właśnie z naszą firmą.

Nasze usługi

Wachlarz naszych usług jest niezwykle bogaty i różnorodny. Oferujemy więc projekty instalacji, montaż, naprawę, przegląd i serwis klimatyzacji oraz wentylacji, wszelkie niezbędne do wykonania pomiary i dostawę urządzeń z troską o ich odpowiednie zabezpieczenie.

Zadzwoń już dziś

Z tego miejsca zachęcamy serdecznie do kontaktu, z naszą firmą, oferując Państwu wszystko to co najlepsze i warte uwagi w obrębie sprawnego działania klimatyzacji.