Firma Kalor oferuje serwis klimatyzacji w Krakowie i okolicach. Nasi monterzy mają specjalne uprawnienia F-Gaz, poświadczające wiedzę, a także umożliwiające pracę z systemami klimatyzacji.

Kiedy Twoja klimatyzacja wymaga serwisu?

Obecność klimatyzacji w pomieszczeniach staje się dziś normą. Zapewnienie sobie bowiem odpowiednich warunków w pracy czy w domu, ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia, dla zdrowia, dla szybkości i jakości wykonywanej pracy, dla komfortu snu. Jest szczególnie doceniana w okresie letnim, gdzie upał na zewnątrz wpływa również i na temperaturę wewnątrz pomieszczeń. Inwestycja w klimatyzację, to jak najbardziej doskonały wybór dla każdego, w tym i na potrzeby klientów indywidualnych i klientów instytucjonalnych.

Istotne jednak znaczenie ma to, iż oprócz montażu dobrze dopasowanej klimatyzacji, kluczowe znaczenie odgrywają także i takie działania, jak: czyszczenie i serwis klimatyzacji, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek awarii czy nieprawidłowości w zakresie poprawnego działania sprzętu, także i naprawy klimatyzacji.

I tutaj z pomocą przychodzi Państwu nasza firma, która zajmuje się kompleksowo całością wykonanych prac. Świadczymy pełen pakiet działań, w tym właśnie i serwis klimatyzacji w Krakowie, tak, aby wybrana przez Państwa instalacja i urządzenie działało jak najbardziej poprawnie, bez jakichkolwiek usterek i w konsekwencji idących za tym wysokich kosztów. Regularny serwis klimatyzacji jest niezbędny, zgodnie z obowiązującymi przepisami i konieczny, aby taka inwestycja działała poprawnie przez długie lata, spełniając potrzeby, oczekiwania i wymagania swoich właścicieli.

Najczęstsze przyczyny awarii klimatyzacji domowej

Klimatyzatory są tylko urządzeniami i tak, jak wszystkie nowoczesne instalacje technologiczne, mogą ulec awarii, stanowiąc zagrożenie zarówno dla zdrowia, jak również i dla samego samopoczucia. Jakie są najczęściej pojawiające się awarie klimatyzacji? Kiedy niezbędna jest naprawa klimatyzacji? Jak często wykonywać czyszczenie klimatyzacji domowej, biurowej czy każdej innej? Co sprawia, że dana instalacja nie działa tak, jak powinna?

Jednym z najczęściej występujących problemów jest nieodpowiednie jej zainstalowanie. Jeśli jednostka zewnętrzna znajduje się w nasłonecznionym miejscu, jednocześnie wpływa to na mniejszą efektywność pracy takiego urządzenia. A co w przypadku, gdy nie chce się ona włączyć? Problemem mogą być bezpieczniki, rozładowana bateria w pilocie, kody błędów danej jednostki czy też błąd w kodzie pilota, nieodpowiednio zgrany z kodem jednostki urządzenia.

Jeśli chodzi o naprawy klimatyzacji w Krakowie, które wykonuje nasza firma, mogą mieć one różną przyczynę. Najczęściej występującą jest zabrudzony filtr, który to ma ogromne znaczenie dla samej wydajności pracy klimatyzatora. Hamuje on bowiem przepływ powietrza przez chłodnice. Tak istotną więc rolę odgrywa regularne czyszczenie klimatyzacji, dzięki któremu do tego zabrudzenia filtra się nie dopuszcza. Poprzez niezbędny serwis klimatyzacji w Krakowie, do którego zobowiązany jest każdy jej właściciel, można dokładnie sprawdzić czystość filtra, tym samym nie dopuszczając do jego niesprawnego działania.

Co jeszcze? Może zdarzyć się tak, że z klimatyzatora kapie woda. Taka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy odpływ zebranych skroplin nie jest drożny, wówczas woda zbiera się w tacy ociekowej i kiedy jej pojemność jest zbyt duża, przelewa się. Kolejnym, często występującym problemem są nieprzyjemne zapachy, które z takich właśnie urządzeń się wydobywają. Jest to spowodowane najczęściej zbyt rzadkim czyszczeniem klimatyzacji. Jeśli bowiem nie robi się tego regularnie, rozwijają się bakterie, pleśń i grzyby, bowiem one właśnie najbardziej lubią środowisko wilgotne. Najlepiej jest przeprowadzać czyszczenie klimatyzacji w Krakowie i w okolicach przez naszą firmę, średnio dwa razy do roku.

Kalor – specjaliści od naprawy klimatyzacji

Jesteśmy firmą o wieloletniej tradycji, która w swoich szeregach zatrudnia najlepszych specjalistów w zakresie zarówno montażu, jak również naprawy, czyszczenia i serwisu klimatyzacji w Krakowie i w okolicach. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby być w pełni do dyspozycji naszych klientów i oferować im wszystko to, co najlepsze i najbardziej sprawdzone. KALOR to ludzie, dzięki którym jakość naszych usług może być świadczona na najwyższym poziomie i z pełnym zadowoleniem naszych odbiorców. Bazujemy na najlepszych urządzeniach, posiadamy specjalistyczny sprzęt, a do tego zapewniamy krótkie terminy realizacji usług i bardzo atrakcyjne ceny. Jeśli więc interesuje Państwa szybka naprawa klimatyzacji w Krakowie, jeśli chcą przeprowadzić Państwo konieczny serwis klimatyzacji lub jej przegląd, to jak najbardziej zapraszamy bardzo serdecznie do współpracy właśnie z naszą firmą.

Nasze usługi

Wachlarz naszych usług jest niezwykle bogaty i różnorodny. Oferujemy więc projekty instalacji, montaż, naprawę, przegląd i serwis klimatyzacji oraz wentylacji, wszelkie niezbędne do wykonania pomiary i dostawę urządzeń z troską o ich odpowiednie zabezpieczenie.

Zadzwoń już dziś

Z tego miejsca zachęcamy serdecznie do kontaktu, z naszą firmą, oferując Państwu wszystko to co najlepsze i warte uwagi w obrębie sprawnego działania klimatyzacji.

Klimatyzacja Kraków – kompleksowe rozwiązania dla klientów

Zastosowanie klimatyzacji sprawdza się dla większości inwestycji. Dzięki niej można bowiem postawić na zdecydowanie lepszą jakość życia, zarówno w naszej przestrzeni domowej, jak również i firmowej. Nieodpowiednia temperatura w pomieszczeniu, znacząco wpływa na nasze samopoczucie, brak energii, senność czy osłabienie organizmu na każdej niemal płaszczyźnie. Mając możliwość montażu i instalację klimatyzacji, jak najbardziej warto na taką inwestycję postawić.

Nasza firma specjalizuje się w pracach związanych z klimatyzacją w Krakowie i w okolicach. Realizujemy projekty dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Dbamy o jakość naszych produktów i usług, dobierając odpowiedni sprzęt do konkretnej inwestycji. Nawiązując z nami współpracę, otrzymują Państwo kompleksowe działanie, począwszy od projektu klimatyzacji, przez dobór najwyższej jakości klimatyzatora, po montaż w konkretnym obiekcie, dla danej inwestycji. Nasz wachlarz ofertowy jest niezwykle bogaty i różnorodny. Możemy zaoferować Państwu między innymi klimatyzatory Split, Systemy VRF, Systemy wody lodowej, ale również i Systemy do serwerowni, w tym z uwzględnieniem tak zwanej klimatyzacji precyzyjnej, a także Centrale typu ROOFTOP oraz agregaty skraplające. Dokładamy wszelkich starań, aby świadczone przez nas usługi, były wykonane na najwyższym poziomie, z pełnym zadowoleniem wszystkich naszych klientów. Klimatyzacja w Krakowie i w okolicach z naszą firmą, jest w stanie zapewnić Państwu kompleksowe wykonanie usług, zgodnie z obowiązującymi przepisami, z wykorzystaniem najlepszych klimatyzatorów i ze spełnieniem potrzeb, oczekiwań i wymagań klientów.

Komu polecamy nasze usługi?

Nasza oferta skierowana jest do odbiorców poszukujących doskonałej jakości klimatyzacji w swojej przestrzeni, aby zachować czyste powietrze na dłużej. Nasze prace realizujemy zarówno dla klientów indywidualnych, jak również i biznesowych. Działamy w Krakowie i w okolicach, i założona może być w domach jednorodzinnych, w domach bliźniaczych i szeregowych, w mieszkaniach, a także w biurowcach, w obiektach gastronomicznych, w lokalach usługowych, handlowych i przemysłowych. W każdym przypadku indywidualnie podchodzimy do każdego zlecenia i zawsze staramy się tak dobrać i dopasować konkretne rozwiązania, aby w danym miejscu sprawdziły się one najlepiej, jak tylko to możliwe. Jesteśmy dla naszych klientów wsparciem, jak również i pomocą. Odpowiadamy na wszelkie nurtujące pytania, doradzamy wybór najlepszych inwestycji i realizujemy nasze prace zgodnie z ustalonymi z klientami wytycznymi. Wiemy, jak istotna i ważna jest jakość usług i satysfakcja klientów z wyboru danej firmy. Zdajemy sobie sprawę, iż za nasz sukces odpowiedzialny jest klient, dlatego też wchodząc z nim we współpracę, dajemy z siebie 100%.

Odpowiedni projekt klimatyzacji

Aby klimatyzacja mogła spełnić swoje zadania, zapewniając komfort przebywania w danym miejscu, jednym z najważniejszych elementów jest jej projekt. Trudno jest wybrać dobry klimatyzator i dopasowaną klimatyzację, jeśli nie zadba się o stosowny projekt, który uwzględniałby wszelkie istotne przy takiej inwestycji czynniki. Nieodpowiednie dobranie klimatyzacji skutkować może niemożliwą do osiągnięcia temperaturą w danej przestrzeni, zbyt dużą lub za małą wilgotnością powietrza, dyskomfortem, który wpłynie na każdy aspekt codziennego funkcjonowania w danym miejscu, bez względu na to, czy jest to dom, biuro czy sklep.

Nie chcąc dopuścić do błędów już na wstępie realizacji naszych prac, kluczowe dla nas znaczenie ma projektant klimatyzacji, a więc osoba, która współpracując z nami, jest w stanie wspomóc nas w znajdowaniu optymalnych rozwiązań dla konkretnej inwestycji, dla danego budynku. W przypadku, gdy powstaje nowy obiekt, już na etapie jego stawiania powinno rozpocząć się współpracę z architektem czy firmą budowlaną, aby odpowiednie prace były w dobrym kierunku powzięte, bez potrzeby na późniejszym etapie wykonywania kolejnych prac, tym samym wydawania większych pieniędzy. W sytuacji jednak, gdy ma znaleźć się w obiekcie już stojącym, wówczas należy zastosować odpowiednie rozwiązania, aby całość mogła być odpowiednio dostosowana do potrzeb konkretnego budynku, do wymagań konkretnej inwestycji. Nie każdy klimatyzator sprawdzi się w danym miejscu, dlatego też zawsze stosowny model należy indywidualnie dopasować do konkretnego miejsca, aby efekt finalny był takim, jakiego oczekiwałby inwestor.

Montaż systemu klimatyzacji

Po wykonaniu projektu, w którym uwzględnia się i rodzaj zastosowanego klimatyzatora i cały system instalacji, klient może wnieść uwagi, które należy uwzględnić lub też zaakceptować, tym samym dając zielone światło do rozpoczęcia inwestycji. Posiadając wykwalifikowaną kadrę pracowników, która posiada niezbędne uprawnienia F – Gaz, możemy zapewnić profesjonalny montaż klimatyzacji dla danej inwestycji, zgodny ze stworzonym wcześniej projektem. Oferujemy Państwu najwyższej jakości sprzęt, który montujemy na terenie Krakowa i okolic. Dbamy o jakość przeprowadzonych prac, troszczymy się o wszelkie, najmniejsze elementy i detale, skupiamy się na dobrze wykonanych działaniach, tak, aby w efekcie końcowym klient otrzymał to, na czym mu zależy i co jest warte wydanych przez niego pieniędzy. Działania obejmujące prace montażowe skupiają na sobie połączenie jednostki zewnętrznej, czyli agregatu z jednostkami wewnętrznymi, czyli nadmuchem linią freonową, linią, która odpowiedzialna jest za odprowadzenie skroplin, a także kablem sterującym i zasilaniem elektrycznym. Wiadomym jest, iż każda inwestycja jest inna i dla każdej potrzeba nieco innych działań i konkretnego zakresu pracy. Naszym zadaniem jest indywidualne podejście do każdego z klientów i wykonanie względem niego takiej pracy, która będzie najlepszym z możliwych wyborem.

Korzyści z posiadania klimatyzacji

Zalet wynikających z posiadania klimatyzacji w swojej przestrzeni jest bardzo dużo. Kluczowe znaczenie ma niewątpliwie komfort termiczny połączony z zapewnieniem stosownej wilgotności powietrza. Ponadto, klimatyzacja to także i szansa na oczyszczenie oraz jonizację powietrza, co jest szczególnie ważne i istotne w okresie letnim. Część klimatyzatorów chroni pomieszczenia przed rozwojem bakterii oraz grzybów. I co istotne, dzięki niej można mieć we wnętrzu nie tylko odpowiednią temperaturę, ale również i zawsze dostęp do świeżego powietrza, bez konieczności ciągłego wietrzenia pomieszczeń. Jeśli więc zależy Państwu na klimatyzacji w Krakowie i w okolicach, to z pewnością dzięki współpracy z naszą firmą, te wszystkie korzyści mogą Państwo otrzymać.

Dlaczego Kalor? Bo to współpraca na najwyższym poziomie!

Decydując się na współpracę z naszą firmą, otrzymują Państwo najwyższą jakość usługi na terenie Krakowa i okolic. Oferujemy atrakcyjne ceny na rynku, zapewniamy krótkie terminy realizacji prac, a ponadto świadczymy pomoc, doradztwo i wsparcie, zarówno przed podjęciem wyboru odnośnie klimatyzatora, jak również i po wykonaniu naszych prac, kiedy tylko mają Państwo jakiekolwiek pytania i wątpliwości. Dla nas najważniejszy jest klient i do tego zawsze staramy się dążyć i ku temu zmierzać. Zapraszamy więc do współpracy, wierząc, iż nasze działania przyczynią się do zadowolenia każdej ze stron.